Co je organické modelování?

Organické modelování umožňuje designérům a konstruktérům vytvářet tvary, které nemusí být definovány skicami a parametry. Organickému modelování se také přezdívá freeform modeling. Někteří návrháři ještě postupují cestou, kdy při výrobě nových prototypů vytváří tvary, či díly z hlíny a následně je testují. V současnosti je už možné vše navrhnout v počítači a pak si ověřit výsledek pomocí 3D tisku. V čem že je výhoda? Pokud je model v digitální podobě, uživatel může velmi jednoduše pozměnit část nebo celý tvar modelu. Nespornou výhodou zůstává i  možnost návratu zpět k původní verzi. Odpadá tak namáhavá práce s fyzickým modelem.

 

Kde se využívá
organické modelování?

Freeform modelování nachází své uplatnění ve spoustě odvětví a umožňuje uživatelům vytvářet jedinečné/unikátní předměty. Hlavními oblastmi použití jsou:

  • zdravotnictví
  • výroba šperků
  • výroba hraček
  • produktový design (lze kombinovat i s nahranými CAD daty)
  • restaurátorství

Co použít pro organické modelování?

Hlavní součástí celého procesu je člověk, který má představivost a ví, čeho chce dosáhnout. Pokud nalezneme takového člověka a vložíme mu do rukou silné nástroje, dokáže vytvářet objekty a tvary, které jsou jedinečné a oslnivé. Pro organické modelování bylo vyvinuto speciální zařízení Geomagic Touch (dotykové rydlo), které umožňuje obsluze kreslit v prostoru a přímo cítit dotykem vytvářený model. V samotném programu Geomagic Freeform pak obsluha vidí a vytváří pomocí nepřeberné škály nástrojů 3D model a návrhy.

                               

 

                   >> přeskočit na Geomagic freeform software             >> přeskočit na Geomagic haptická zařízení

 

Geomagic FreeForm je unikátní 3D haptický modelovací systém (CAS-Computer Aided Sculpting) umožňující efektivní a rychlý návrh detailních organických modelů. Díky Multi-representational Geometry Technology (MGT) je možné pracovat s nativními CAD formáty. S importovanými NURBS modely tak můžeme manipulovat a modelovat jejich texturu nebo organické detaily. Pro danou operaci můžeme zvolit nevhodnější geometrii (voxely, polygony, Sub-D). Tento způsob práce zaručuje tvůrčí svobodu, urychluje rapid-prototyping a rozšiřuje soubor nástrojů CAD/CAM. Nativní haptický interface umožňuje silovou zpětnou vazbou virtualizovat hmat. Modelování se tak stává opravdovým zážitkem.
 

 

Záznamy Webinářů
Záznam webinářů
Odběr novinek e-mailem

Váše jméno:

Váš e-mail:

Kolik je 10 + 6? (antispam)

Kontakt

SolidVision, s.r.o.
Josefy Faimonové 11a, 628 00 Brno

e-mail: hsc@solidvision.cz
telefon: +420 533 433 111
IČ: 26280442, DIČ: CZ26280442