Aplikace 3D skenování

Co je společné na práci lékařských specialistů, výrobců letadel, stavitelů supermarketů, filmových pracovníků, výrobců strojírenských produktů a divadelních návrhářů a dalších? Odpověď je prostá: 3D modely. Mezi nejmodernější medicínské postupy patří dnes virtuální operace skutečných pacientů, za pomoci dat získaných z tomografů nebo 3D ultrazvuků apod. Pro výukové potřeby se takové operace provádí dokonce na modelech neexistujících pacientů. Všechny modely však musí být ve 3D formátu. Žádný výrobce se od koncepce návrhů staveb technologických linek až po programování celého strojního parku neobejde bez 3D modelů budoucích výrobků. Rekonstrukce a obnova kulturních památek se dnes dá realizovat nejprve za pomoci 3D modelů a teprve po nalezení optimálního postupu až na památce samotné. Všechny tyto modelační postupy probíhají na základě digitalizace sledovaných objektů.

 

NÁVRH / ÚPRAVA DESIGNU

Ukázka, jak lze využít metodu 3D skenování při tvorbě, či úpravě nového designu. Tato moderní technologie vnáší do tohoto odvětví nové možnosti a designéři získávají další silný nástroj,jak vystoupit z řady.

 

Více zde

3D SKENOVÁNÍ VOZIDEL

3D skenování aut, či jiných vozidel je čím dál jednodušší. Stačí si najít zastřešené místo a osobní automobil je naskenován běh tří hodin! Naskenované data lze využít pro výrobu tunningových dílů, kontrolu kvality již vyrobeného vozidla, nebo naopak jako předlohu pro tvorbu nového vozidla. Metodu 3D skenování vyžívají i nejvýznamnější automobilky, které si nechávají naskenovat tzv. "Clay modely"(z hlíny) nových typů vozidel do CAD formátu.

 

Více zde

 

ARCHEOLOGIE / PAMÁTKOVÁ PÉČE

3D skenery našli své uplatnění i při dokumentaci archeologických památek, či tvorbě virtuálních realit z nálezů. Není nic snazšího, než daný předmět pomocí 3D skeneru převést do 3D dat a následně vytvořit repliku, či 3D model pro další použití. Originál tak zůstává v bezpečí a i další lidé si mohou "unikát" nerušeně prohlédnout bez obav. Díky 3D datům ze skenování lze zrekonstruovat i spousty poničených památek a znovu je opravit, či vyrobit.

 

Více zde

Aplikace - Design návrh Aplikace kontrola kvality
Aplikace skenování postav Aplikace skenování památek

 

Záznamy Webinářů
Záznam webinářů
Odběr novinek e-mailem

Váše jméno:

Váš e-mail:

Kolik je 10 + 6? (antispam)

Kontakt

SolidVision, s.r.o.
Josefy Faimonové 11a, 628 00 Brno

e-mail: hsc@solidvision.cz
telefon: +420 533 433 111
IČ: 26280442, DIČ: CZ26280442