DAVID Skener s bílým strukturovaným světlem

St 15.5.2013

Typ: DAVID-SLS-1

Vysoká rychlost společně s vysokou přesností za nepřekonatelnou cenu. Vyzkoušejte si u nás nový systém DAVID SL (Structured light – Strukturované světlo)

David SLS-1Do naší početné rodiny skenerů jsme tento levný typ přístroje pořizovali s patřičnou skepsí a ne příliš velkým očekáváním. Po prvních pokusech a nutno říci, za použití nejstarší verze dodávaného softwaru, jsme také nad Davidem SLS málem zlomili hůl. Skeny byly zvlněné a byl na nich zřetelný vzor z promítaných černobílých pruhů na povrchu skenovaného objektu. Po desítkách nových pokusů, kalibrací, různého upravování světla v místnosti a nastavování, se nám stále nedařilo dospět k nějakému uspokojivému výsledku.

Naštěstí se blížil veletrh Euromold v německém Štutgartu a tam jsme si domluvili setkání se zástupci výrobce a prezentaci této novinky. Ukázalo se, že nejslabším článkem skeneru byl prvotní software, který během kalibrace vyžadoval provedení několika úkonů v různých krocích, a díky složitosti byla kvalita výsledného skenu podobna sázce v loterii.David SLS-1-kalibrace

Již na Veletrhu ale výrobce oznámil příchod nové verze programu David 3, která kombinuje veškeré kroky kalibrace do jediné operace. Tím se nejen zkrátil čas potřebný pro přípravu skenování, ale v prvé řadě se výrazně zvýšila kvalita výsledného skenu. Nyní už se dalo o DAVID SLS hovořit jako o plnohodnotném stacionárním skeneru. Další zlepšení, oproti námi testované verzi, přišlo s výměnou kamerDavid SLS-1-skenovaniy, která je mnohem citlivější a má také vyšší rozlišení. Tato nová kamera je společně s novou verzí programu David 3 již standardně dodávána v balení DAVID SLS-1.

Kvalita skenování je po zmíněných změnách nyní velmi vysoká. Zvláště při skenování drobných předmětů do velikosti 100 mm je výsledná polygonová síť téměř dokonalá. Rychlost skenování je přímo závislá na světelných podmínkách v místě skenování a tím pádem i nastavení uzávěrky kamery. V ideálním případě je sken otázkou 2- sekund. Nezbytnou výhodou je bezesporu také automatické pořizování textury během skenování.

Program David 3, který se stará o ovládání celého systému, má i další přidané funkce, jimiž jste schopni v jednotlivých skenech nepotřebnou síť odmazat, skeny vůči sobě pozicovat a následně spojit v jedinou, celistvou polygonovou síť.

Technické parametry naleznete zde: http://www.3d-skenovani.cz/david-laserscanner

Pro možnou prezentaci a předvedení systému DAVID SLS nás prosím kontaktujte ZDE.

 Skenování pečetě Karek IV. Skenování zařízením David SLS 1 
 David SLS-2 
 David SLS-2 
 David SLS-2 
 David SLS-2 
 Skenování figurky žáby. Skenování zařízením David SLS 1 
 Výsledek skenování pomocí David-laserscanner SLS 1 
 David SLS-2 
 Skenování pečetě Svatý. Skenování zařízením David SLS 1 
 Sken boty pomocí DAVID laserscanner SLS 
 David SLS-2 
 Skenováno DAVID SLS 
 David SLS-2 
 Skenování pečetě Lev. Skenování zařízením David SLS 1 
 David SLS-2 
Záznamy Webinářů
Záznam webinářů
Odběr novinek e-mailem

Váše jméno:

Váš e-mail:

Kolik je 10 + 6? (antispam)

Kontakt

SolidVision, s.r.o.
Josefy Faimonové 11a, 628 00 Brno

e-mail: hsc@solidvision.cz
telefon: +420 533 433 111
IČ: 26280442, DIČ: CZ26280442