3D skeny osob pro filmy a počítačové hry

Čt 24.10.2013

Stále častěji se setkáváme s využitím moderních 3D technologií všude kolem nás. Neuvěřitelně reálné záběry ve filmech, digitálních hrách, ale i na billboardech a různých grafikách mají jedno společné. Základem je vždy digitálně zpracován fyzický objekt v podobě polygonové sítě. Nejkratší cestou k digitalizaci je využití našich 3D skenerů. Dokonalost, preciznost  a autentičnost takto pořízených dat je prakticky nenahraditelná.

Společně s profesionálně zachycenou texturou dokáží počítačoví grafici vytvořit dokonalou digitální kopii člověka.

Velmi blízkou spolupráci jsme navázali například s firmou ArtNet, která také díky našim skenerům vytváří širokou databázi skenů a textur různých typů osob. Tato databáze byla mimo jiné využita tvůrci filmu Avatar pro tvorbu jejich charakterů.

Odkaz na stránky http://www.3dscans.sk/

Jeden z 3D grafiků napsal o našich skenech toto:

It's probably already obvious we have the best selection of human 3d scans on the market for this price. The real question is, what are these 3d scans really good for?

As I see it, the main advantage of a detailed human 3d scan is the ability to create realistic 3d characters really fast. Just draw the topology you need in Zbrush or Topogun and voila! A great looking, realistic 3d character is ready in no time.

Of course, if you are a traditional or comic artist you can use them as a great reference for drawing or studying anatomy. It's a pretty cool idea to have a real human as your personal reference so you can play with the lighting and poses to get the best possible result. If there is anything else you would like to use these 3d scans for, just let us know and we will do our best to keep you happy.

Peter Levius
3D Artist
 

 Postava naskenovaná pomocí zařízení Go!SCAN 3D 
 Postava naskenovaná pomocí zařízení Go!SCAN 3D 
 Postava naskenovaná pomocí zařízení Go!SCAN 3D 
 Postava naskenovaná pomocí zařízení Go!SCAN 3D 
 Postava naskenovaná pomocí zařízení Go!SCAN 3D 
Záznamy Webinářů
Záznam webinářů
Odběr novinek e-mailem

Váše jméno:

Váš e-mail:

Kolik je 10 + 6? (antispam)

Kontakt

SolidVision, s.r.o.
Josefy Faimonové 11a, 628 00 Brno

e-mail: hsc@solidvision.cz
telefon: +420 533 433 111
IČ: 26280442, DIČ: CZ26280442