Open menu

MetraSCAN 3D

MetraSCAN 3D je optický volně pohyblivý skener CMM, který je v současné době nejpřesnějším systémem v této kategorii systémů pro 3D skenování. Řešení MetraSCAN lze používat v jakémkoliv pracovním prostředí, např. v laboratoři, v dílně, venku atd.

MetraSCAN 3D umožňuje bezproblémové skenování barevných, černých i lesklých povrchů bez nutnosti tyto povrchy zmatňovat, nebo sprejovat na bílo.

Skenovací systém MetraSCAN 3D lze rozšířit o dotykovou sondu HandyPROBE NextTM. Kombinace laserového skenování a dotykové sondy pokrývá všechny potřeby měření, ať už jde o reverzní inženýrství, či kontrolu kvality. Při samotném snímání lze plynule střídat dotykovou sondu a laserovou hlavu při jednom měření!

Poptávka produktu

MetraSCAN3D_Optical_CMM_3D_Scanner

Nový MetraSCAN 3D

MetraSCAN 3D se vyrábí ve dvou variantách. Rozdílem je rychlost skenování a laserová čára pro hůře dostupné oblasti. Na výběr jsou tyto varianty:

 • MetraSCAN 3D 750 – 7 laserových křížů + 1 extra čára pro hůře dostupné oblasti
 • MetraSCAN 3D 350 – 3 laserové kříže

Obě varianty skenovací hlavy obsahují poslední vylepšení oproti původní verzi tohoto systému:

 • 1,5x přesnější
 • velmi rychlé skenování
 • o 25 % lehčí
 • Bezproblémové skenování všech typů materiálu (více barevné povrchy, černé povrchy, lesklé povrchy,…)
 • Zvětšení pracovního prostoru skenování až na 16,6 m3
 • Vylepšená konstrukce pro dílenské použití
 • Multifunkční tlačítka na těle skeneru pro dálkové ovládání programu
MetraSCAN3D_3D_Scanning_Laser

C-Track reference pro snímání polohy objektu a skeneru v prostoru

CTrack duální kamerové snímače jsou vybaveny vysoce kvalitní optikou a speciálním osvětlením, což jim umožňuje přesně snímat všechny reflektory v pracovním prostoru. CTrack zajišťuje při skenování tyto funkce:

 • Sleduje skenovací hlavu MetraSCAN nebo dotykovou sondu HandyPROBE Next v prostoru a určuje její polohu.
 • Při umístění referenčních značek na model nebo kolem modelu neustále přepočítává polohu skeneru vůči modelu. Díl se tedy může pohybovat i při skenování.
 • Controller zajišťuje veškeré výpočty s následným převedením nasnímaných dat do PC. Zároveň také zajišťuje kontrolu okolní teploty a hlásí její dramatické změny, které by měly negativní vliv na přesnost měření.
Environnement_3D

Robotické řešení MetraSCAN 3D - R

3D skener MetraSCAN se díky své velikosti, rychlosti a jednoduchosti využívá jako ruční skener. Při skenování různých dílců není zapotřebí programovat žádné dráhy, ale obsluha zařízení sama pomocí ruky natáčí 3D skener tak, aby viděl všechna místa.

Když však budeme chtít použít 3D skener pro sériovou kontrolu, díly se opakují a můžeme využít kolaborativní roboty, nebo jiné roboty. Vytvoříme dráhu robota a robot provádí 24 hodin denně sériovou kontrolu dílů.

Skener lze kdykoliv jednoduše z robota demontovat a opět jej používat jako ruční 3D skener.

Zaujal vás MetraSCAN 3D?

Můžete nás kontaktovat telefonicky, e-mailem, nebo pomocí kontaktního formuláře. Rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy a v případě zájmu připravíme nezávaznou nabídku.

Podobné produkty